Skelbiama nacionalinė mokyklų atranka į „Kūrybinių partnerysčių“ 2013–2014 mokslo metų „Tyrinėjančių mokyklų“ programą

Ugdymo plėtotės centro vykdomas kūrybiško mokymosi projektas „Kūrybinės partnerystės“ skelbia nacionalinę mokyklų atranką ir kviečia prisijunti prie programos 2013 – 2014 mokslo metais. Iki trisdešimties atrinktųjų bus pakviesta savo mokykloje pradėti planuoti ir įgyvendinti kūrybiško mokymosi projektus.

„Džiaugiamės, kad jau trečią kartą galime pakviesti mokyklas iš visos Lietuvos įsitraukti į „Kūrybinių partnerysčių“ projektą. Tikime, kad „Kūrybinės partnerystės“ ateis į tas mokyklas, kurioms labiausiai reikia šviežių idėjų, naujo požiūrio ir įkvėpimo pokyčiams, kurios nori spręsti realius mokymosi iššūkius. Taip pat tikimės, kad „Kūrybinės partnerystės“ trečiaisiais metais pasieks iki šiol pasyviausiai dalyvavusių savivaldybių mokyklas, – kalbėjo „Kūrybinių partnerysčių“ projekto Mokyklų grupės vadovė Živilė Kubilienė.

Pasak vadovės, dalyvavimas atrankoje yra dar viena galimybė mokykloms norinčioms tobulėti, atsinaujinti, siekiančioms spęsti sunkias situacijas, tverti bendruomeniškumą. „Kūrybinės partnerystės“ suteikia galimybę išbandyti unikalią kūrybiško mokymosi praktiką, kartu mokytis, eksperimentuoti ir stebėti, kokių pokyčių mokyklai atneša bendravimas su kūrėjais.

Atrinktos mokyklos įgyvendins „Tyrinėjančių mokyklų“ programą. Dalyvaujančios klasės ar nedidelės moksleivių grupės visus mokslo metus trunkančios programos metu tyrinėja, kaip spręsti įsivardytus mokymosi iššūkius. Į mokymosi procesą įtraukiami kūrėjai – įvairių meno, mokslo, kultūros ir kitų kūrybinių sričių profesionalai – , kurie kartu su mokytojais aptarinėja, kokiomis sąlygomis moksleiviai geriausiai mokosi, kas juos motyvuoja, ieško būdų ir planuoja, kaip paversti įdomią ir įsimenančią pamoką, kaip pasiekti, kad įsitrauktų visi klasės mokiniai. „Kūrybinių partnerysčių“ projekto dalyviai kartu mokosi ir siekia išspręsti tikrus, šiandienos mokykloje kylančius iššūkius.

Susidomėjusių programa dėmesiui – nuo balandžio vidurio Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Telšiuose, Ukmergėje, Šilutėje, Druskininkuose, Joniškyje ir Ignalinoje organizuojami informaciniai seminarai. Į juos kviečiami mokyklų vadovai, administracijų atstovai ir vietos savivaldos švietimo specialistai.

Mokyklų paraiškos dalyvauti „Kūrybinių partnerysčių“ atrankoje priimamos el. paštu mokykla@kurybinespartnerystes.lt iki gegužės 3 d. 17.00 valandos.

Daugiau apie atranką skaitykite „Kūrybinių partnerysčių“ svetainėje internete adresu: http://www.kurybinespartnerystes.lt/vidinis.php?p=627