Radviliškyje, Pakruojyje ir Joniškyje bus įgyvendinamas projektas „Reikia turėti šviesos su savimi…“ /M. K. Čiurlionis/

2023 m. birželio mėnesio pradžioje Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras pasirašė sutartį su Sveikatos apsaugos ministerija dėl Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo finansuojamo projekto „Reikia turėti šviesos su savimi…“/M. K. Čiurlionis/. Projektu bus siekiama stiprinti Radviliškio, Pakruojo ir Joniškio rajonų senjorų psichologinio atsparumo įgūdžius bei socialines-emocines kompetencijas, pasitelkiant kultūros ir meno (teatro, kino, muzikos, tapybos ir kt.) intervencijas. Fondo lėšomis finansuojama suma – 36781 Eur. Visos įgyvendinamos veiklos bus siejamos su M. K. Čiurlionio kūryba, kuri daugelį žmonių įkvėpė kūrybai tiek menininko gyvenimo laikotarpiu, tiek ir dabar.

Siekiant supažinti projekto dalyvius su M. K. Čiurlionio biografija bus organizuojama filmo „Laiškai Sofijai“ peržiūra ir aptarimas. Lankymiesi nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje senjorai susipažins su galerijos patalpose eksponuojamais genialaus lietuvių menininko tapybos ir grafikos darbais, stebės virtualios realybės filmą „Angelų takais“. Dalyvaudami mokymų cikle „Teatro žaidimų poveikis asmeninei ir socialinei kompetencijai vyresniame amžiuje: M. K. Čiurlionio kūrybos motyvais“ Trečiojo amžiaus universiteto lankytojai žaisdami judrius teatro žaidimus plėtos kūrybiškumo, komunikacijos, socialines-emocines kompetencijas. Prisimindami M. K.Čiurlionio matytus darbus, senjorai bandys juos perkelti ant šilko dalyvaudami kūrybiniame dailės užsiėmimų cikle ,,Šilkinė skarelė: M. K. Čiurlionio kūrybos interpretacijos“. Dviejų dienų organizuojamoje stovykloje „Miško simfonija“ dalyvaus Miško maudynių, Meno terapijose. Atsipalaiduoti tiek fiziškai, tiek psichologiškai padės Žolynų pynimas. Projekto rezultatai bus pristatomi ir aptariami baigiamajame renginyje „Reikia turėti šviesos su savimi…“ Tikimasi, kad projekto įgyvendinamose veiklose dalyvaus virš 200 Radviliškio, Pakruojo ir Joniškio senjorų.

M. K. Čiurlionis rašė, kad žmogui vienui vienam būna tvanku, ankšta ir tamsu. Žmogaus siela neturi sparnų primygti nuosavam „aš“. Sunku jai tada, bet kuo plačiau sparnus išskės, kuo didesnį ratą apsuks, tuo bus lengviau, tuo laimingesnis bus žmogus. Šiuo įgyvendinamu projektu to ir siekiame – kad žmogus būtų laimingesnis.

Ž. Laurutienė, projekto vadovė