Italos šiluma – parodoje Pakruojyje

Pakruojo švietimo centras glaudžiai bendradarbiauja su Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriumi bei Joniškio rajono švietimo centru įgyvendindami programos ,,Erasmus+“ suaugusiųjų švietėjų mobilumo projektus, skirtus suaugusiųjų švietėjams ir besimokantiesiems.

Vienas iš šio bendradarbiavimo rezultatų – Radviliškio besimokančiųjų, lankančių Meninės raiškos studiją ir dalyvavusių mobilumo kursuose „Kūrybiškumu paremtas suaugusiųjų mokymasis Sicilijoje“, plenero darbų paroda Pakruojo švietimo centre.

2022 m. rugsėjo mėnesį Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Meninės raiškos studijos dalyvės kartu su studijos vadove Irmina Savickiene savaitę praleido Sicilijoje, nedideliame Italos miestelyje. „Atvykome tarsi pratęsti vasaros, pasisemti naujų įspūdžių ir patirties. Mus pasitiko labai šilti ir malonūs Italos gyventojai, nuostabi gamta, puikus maistas. Kiekviena diena atnešdavo vis naujų įspūdžių ir patirties. Keletą dienų buvo skirtos susipažinimui su barokinio miesto Noto architektūra, istorija. Sužavėjo apsilankymas meno galerijoje Convitto delle arti Noto museum, kurioje apžiūrėjome originalią parodą – moterys nuo XVI a. iki dabar. Nepamirštamas susitikimas Messinos galerijoje „Emy Freestyle“ (@TAG) su dviem Sicilijos menininkais meistru Alexu Caminiti (@TAG), žinomu šiuolaikiniu menininku, ir Galerijos direktore Simona Scibona. Čia turėjome galimybę šiltai pabendrauti ir pamatyti menininko Alex Caminiti performansą. Iš arti pamatėme, kaip gimsta šiuolaikinio meno kūriniai. Autorius pasidalino savo mintimis ir išgyvenimais apie tai, ką jaučia ir nori parodyti. Nepaprastai įdomus susitikimas įvyko ir žaviame Mesinos Jonijos Rivjeros miestelyje su menininku Giuseppe Garufi, kurio kūryboje dominuoja moterų veidai kaip gyvenimo įvykių atspindys.

Susitikimai praturtino mūsų žinias apie įvairius tapybos metodus, spalvų derinimą, individualų požiūrį į mus supantį pasaulį. Plenero metu smagi patirtis mums buvo susipažinti su Italos miestelio apylinkėmis ir bendrauti su čia gyvenančiais. Žavėjo neįprasti mūsų akiai vaizdai, šiltai bendraujantys Italos gyventojai, kurie nuoširdžiai rodė susidomėjimą ir džiaugėsi mūsų darbais. Tapymui pasirinkdavome siauras mielas gatveles, senovinius pastatus ar jų architektūros detales, mūsų akimis egzotinius augalus ir pan.

Pleneras susilaukė didelio miestelio gyventojų susidomėjimo, kurie atėjo pažiūrėti nutapytų jų namų durų, vartų, gatvelių. Darbai buvo eksponuojami „Labas Itala“ centro terasoje, o nutapytais vaizdais pasidžiaugė ir menininkas Giuseppe Garufi. Apie plenerą buvo galima paskaityti didžiausiame Sicilijos naujienų portale BALARM.“

Finansuojama iš programos Erasmus+ projekto Nr. 2022-1-LT01-KA121-ADU-0000056357 lėšų.