Patarimai pedagogams, kaip dirbti su elgesio sunkumų turinčiais mokiniais

Atnaujinta: 2020-11-19

Lapkričio 16 d. vyko nuotolinis seminaras Pakruojo rajono pedagogams „Vaikų elgesio sunkumai: ką gali mokytojas?“, kurį vedė Kristina Paradnikė vaikų psichologė-psichoterapeutė.

Šiuo metu bene kiekvienoje klasėje yra vaikų, turinčių elgesio sunkumų. Priešgyniaujantys, atsikalbinėjantys, namų darbų nedarantys, trukdantys bendraklasiams ir net agresyviai besielgiantys mokiniai – daugelio pedagogų kasdienybė. Su sudėtingais, elgesio sunkumų turinčiais mokiniais pedagogams tenka užsiimti ne tik pamokose: neretai konfliktų sprendimas persikelia ir į pertraukas, klasės valandėles, susitikimus su tėvais ar, net į begalinius posėdžius siekiant suprasti, na kas gi darosi, kodėl vaikas taip elgiasi ir ką daryti? O juk nutinka taip, kad klasėje vaikų su elgesio bėdomis ne vienas, o keli. Norėtųsi sunkumus spręsti gražiuoju, bet kartais tiesiog nebeužtenka kantrybės, o rankos svyra iš bejėgiškumo. Maža to, neretai tokiais atvejais mintys apie darbo problemas kartu keliauja į namus ir trukdo ilsėtis bei pasirūpinti savimi.

Tai šių mokymų tikslas ir buvo supažindini su vaikais dirbančius pedagogus, kaip galima dirbti su elgesio sunkumų turinčiais vaikais, kokios yra pagrindinės elgesio sunkumų priežastys, kaip užmegzti kontaktą su vaikais, bei kaip įtraukti vaikus į sunkumų sprendimą. Lektorė pasidalino keliais praktiniais metodais, kuriuos galite pabandyti ir jūs.

MINDFULNESS meditacijų ir pratimų programėlė:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nerdar.pauze&hl=lt&gl=US

Raminančio kvėpavimo pratimas:

3 žingsnių pauzė:

Atjaučianti spalva:

 Švietimo centro metodininkė Greta Jasiūnienė

TOP