„Gyvenimo pozityvumo energetika: sveikata, energija, galimybės“ - Jeronimo Lauciaus paskaita

Atnaujinta: 2020-01-10

laucius „Kai Tu pradedi galvoti apie sėkmę, sėkmė pradeda galvoti apie Tave.
Kai Tu pradedi galvoti apie liūdesį, liūdesys atskuba, kad Tau padėtų liūdėti.
Kai Tu vis nepradedi galvoti, tai mintys pradeda taip kvailioti, kad tik Tu nepradėtum galvoti.
Kai Tu pradedi galvoti apie prasmę, Tu pradedi gyventi.“

Minti mokslo, gyvenimo, savęs ir pasaulio pažinimo paslaptis – ilgas ir nepabaigiamas žmonijos ieškojimų kelias.

Viena reikšmingiausių žmogaus įmintų mįslių yra flogistono, tapusio vedliu į ugnies prigimties pažinimą ir jos paslapties atskleidimą, paieška.

Iki aštuonioliktojo amžiaus pabaigos chemikai ir kiti mokslininkai manė, kad kiekviena degi medžiaga savyje turi kažkokios hipotetinės substancijos – flogistono, kuris ir virsta ugnimi.
Vėliau mokslininkai suprato, kad tokio flogistono nėra, tačiau jo beieškodami padarė ne vieną mokslinį atradimą. Galų gale buvo atrastas deguonis ir ne tik įminta ugnies paslaptis, bet ir išaiškintos visos jos savybės. Taigi nei medyje, nei akmens anglyje, nei ugnyje flogistono nėra, tačiau būtent jis, lyg koks nematomas vedlys, ieškotojus palydėjo į didelių atradimų kelią.
Galbūt beieškant gyvenimo džiaugsmo flogistono ir šiais laikais kai kam pavyks ištrūkti iš liūdesio, nevilties, depresijos labirintų ir išeiti į visiems mums skirtus gyvenimo pažinimo kelius.

Galbūt, tais keliais einant, galima įminti gyvenimo džiaugsmo, meilės, sėkmės, kūrybos paslaptis.

Taip kaip beržiniuose rąstuose slypi ugnies elementas, lygiai taip ir pačiame gyvenime slypi toks pat nematomas, neapčiuopiamas, bet neabejotinai esantis gyvenimo džiaugsmo elementas. Ir nesvarbu, kokiu vardu tą elementą, tą emocinę gyvenimo substanciją pavadintume, svarbu, kad tik tas ieškojimas išvestų į gyvenimo pažinimo kelią, svarbu, kad atrastume, jog ir gyvenimas, ir visos jo paslaptys – skirtos minti ir įminti mums visiems.

Apie pozityviąją minčių energiją, aktyvaus susitaikymo terapiją, vaistažodžių terapiją ir kitas dvasinio sveikatingumo temas kalbėjosi TAU senjorai su pirmuoju 2020 metų svečiu.

R. Juozapavičienė

20200109 153225 Pakruojo 20200109 134906   Pakruojo 20200109 134937

TOP